RADIOOPERATOR ŁĄCZNOŚCI BLISKIEGO ZASIĘGU


Obsługiwanie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych w służbie radiokomunikacyjnej morskiej i żegludze śródlądowej

wymaga posiadania świadectwa operatora urządzeń radiowych (art. 149 i art. 150 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne).

 

srcswiadectwo

 

Kurs jednodniowy, zajęcia odbywają się w małych grupach.

Część teoretyczna kursu obejmuje nie tylko zagadnienia związane z radiem VHF oraz DSC, ale także NAVTEX, radiopławy EPIRB, transpondery radarowe SART, system GMDSS. Podstawowym zadaniem UKF-ki i radiooperatora jest skuteczne wzywanie pomocy, odbieranie prognoz pogody, porozumiewanie się z kapitanatami, strażą graniczną - zapoznajemy więc kursantów z procedurami, listą kanałów, wymaganym słownictwem.


Dla kogo przeznaczone są kursy radiooperatora SRC?

Kursy przeznaczone są dla wszystkich żeglujących, chcących wiedzieć jak wezwać pomoc przez radio, odebrać prognozę pogody i ostrzeżenia nawigacyjne, jak zgłosić wejście do portu - UKF-ka daje naprawdę duże możliwości. Wymóg posiadania uprawnień radiooperatora przez co najmniej jedną osobę na jachcie sprawił, że warto mieć ten certyfikat, aby załapać się na ciekawy rejs.

Dla grup zorganizowanych przeprowadzamy szkolenia w dogodnym miejscu oraz terminie.Zapytaj o szczegóły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Cena:

350 zł. – cena kursu obejmuje:

- materiały szkoleniowe,

- komplet dokumentów na egzamin,

- zestaw pytań egzaminacyjnych wraz z odpowiedziami,

- podręcznik + program komputerowy wraz z symulatorami urządzeń,

- barek kawowy w trakcie trwania zajęć.

Cena nie zawiera: dojazdu na zajęcia, wyżywienia, opłaty za egzamin.


Wymagania

Do egzaminu na świadectwo operatora urządzeń łączności bliskiego zasięgu może przystąpić osoba, która ukończyła 15 lat.

Egzamin:

Opłata dodatkowa: opłata egzaminacyjna oraz opłata za wydanie świadectwa - 125,-zł/os

(wpłata na konto Urzędu Komunikacji Elektronicznej).


UWAGA!

Aby przystąpić do egzaminu (w dowolnie wybranym przez siebie terminie, zgodnie z harmonogramem egzaminów wystawionych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej) należy najpóźniej na 14 dni przed egzaminem wysłać do UKE wypełniony wniosek o wydanie świadectwa wraz z dwoma zdjęciami oraz potwierdzenie wniesienia na konto UKE opłaty 125zł za egzamin i wydanie świadectwa. Osoby, które nie złożą dokumentów w wymaganym czasie (liczy się data nadania dokumentów) nie zostaną dopuszczone do egzaminu (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 4 listopada 2008).